Звукоізоляція металопластикових вікон


Під чутним звуком розуміють механічне обурення, зазвичай коливання або хвилі, які розповсюджуються в пружної середовищі і сприймаються слухом. В останні десятиліття захист від шуму є однією з найактуальніших проблем у всіх країнах світу.

 

Як знизити рівень шум у квартирі?

 

    Ця проблема має два рішення:

       Перше - заміна звичайних вікон на спеціальні звукоізолюючі склопакети. Чим товще скло і більше їх кількість тим краще звукоізоляція склопакета.

       Друге - найбільш дешеве і, тим не менш, дуже ефективне рішення - ремонт стандартних неякісних дерев'яних вікон зі спареними чи роздільними плетіннями. Комплекс цих копітких робіт призводить до збільшення звукоізоляції на 10 дБ, а це зовсім немало, так як можна досягти звукоізоляції в 45 дБ (при стандартній звукоізоляції вікна 27-35 дБ).

 

Рекомендації для виготовлення шумозащитного склопакета.

 

  •       Заміна звичайного скла на багатошарове (ламіноване, триплекс) однакової ваги і товщини звукоізоляція збільшується на 3 дБ.
  • збільшуючи кількість шарів плівки можна збільшити звукоізоляцію на 1 дБ на кожен новий шар (товщина плівки 0,38 мм). При заглибленні окoн в стіну будівлі або при розташуванні їх під різним кутом до джерела звуку (для вікон знаходяться в одному приміщенні).
  • добре допомагають додаткові перепони у вигляді захисних ролет або жалюзі.

шумоизоляция окон

 

Перейдемо від звукоізоляції до звукопоглинання.

        Звукоізоляція , в основному, визначається масивністю конструкції. При одній і тій же силі звукових хвиль, підвищення масивності конструкції знижує її вібрацію і зменшує силу звуку, що випромінюється нею. Тому, збільшуючи масу конструкції, ви збільшуєте звукоізоляцію. На жаль, провали виникають на середніх частотах, якраз там, де ми розмовляємо - в діапазоні від 250 Гц до 1-2 кГц. І збільшуючи товщину перепони, ми знижуємо граничні частоти. Що ж стосується високих частот, то тут з фізичної точки зору все простіше: їх легше гасити і вони швидше загасають при проходженні від джерела до перешкоди. Звукоізоляція металопластикових вікон і дверей - дуже важлива річ, так як захист від повітряного вуличного шуму визначається не стінами, які виходять на вулицю, а саме вікнами.

      Звукопоглинання - це відсутність відображення акустичних коливань від перешкоди назад в повітряне середовище. Зниження шуму досягається не тільки через посилення звукоізоляції, але й через звукопоглинання. В житлових приміщенях необхыдно максимально заглушати звук, мінімізуючи відображення. Звукоізоляція досягається шляхом застосування звукопоглинальних матеріалів.

        Це м'які пористі матеріали, конкуруючі між собою і по звукопоглинальним властивостям, і за ціною, і за дизайном. Це килими на підлозі або стінах, меблі (і не тільки м'яка), штори, завіси і навіть присутні в кімнаті люди. На жаль, довжина стін сучасних житлових кімнат не перевищує 4-6 метрів. І на низьких частотах у вас будуть серйозні проблеми, оскільки хвиля може не вмыститися між стінами кімнати (довжина хвилі з частотою, наприклад, 100 Гц складає 3,4 м) і при відображенні відбуватиметься хаотичне накладання амплітуд і виникне ефект так званого "бубнежа ". Тому при виборі системи звукопоглинання треба обов'язково враховувати фізичні параметри приміщення і не намагатися досягти неможливого.