Терміни та визначення металопластикових вікон.

Терміни та визначення металопластикових вікон

 

  Армуючий профіль - профільний елемент з оцинкованої сталі, установлюваний у внутрішню камеру головного профілю для сприйняття експлуатаційних навантажень.

  Армоване скло - спеціальне скло, яке при пожежі утворює ефективну перешкоду проти диму і гарячих газів. Унікальні властивості армованого скла забезпечуються методом лиття скла з обох сторін зварний арматури. При пожежі армоване скло може розбитися, але арматура утримує його на місці, запобігаючи цим тягу і поширення вогню.

  Балконний блок - конструкція, що складається з двері та вікна відокремлює кімнату від балкона або лоджії.

  Зовнішнє ущільнення - це система ущільнення вікна, яка в основному складається з двох контурів ущільнення, один контур встановлений в рамі а другий в стулці.

  Водовідвідні канали - канали, профрезеровать в ПВХ профілях з наоужі, вони служать для виводу назовні конденсату або води, що скупчуються в фальцевих зонах рами і стулки.

  Висота профілю - найбільший розмір поперечного перерізу профілю в напрямку, перпендикулярному ширині профілю.

  Головні профілі - профілі коробок, стулок, імпостів, штульп, які виконують міцнісних функцію в якості складової частини віконних і балконних дверних конструкцій.

  Декоративні накладки (горбильки) - накладні декоративні профілі, що наклеюються на склопакет з внутрішньої і зовнішньої сторони і які створюють фалиш-плетіння.

  Дистанційна рамка (спейсер) - елемент склопакета, службовець розпіркою між окремими стекламі.Обично дистанційна рамка виготовляють з алюмінію, рідше зі сталі, ПВХ або інших матеріалів.

  Добірні профілі (розширювачі) - профілі, які не виконують міцнісних функцію в якості складової частини віконних і балконних дверних конструкцій.

  Дотягувач - механізм призначений для плавного закривання дверей.

  Імпост - горизонтальна або вертикальна щаблина, яка ділить віконну коробку на декілька частин.

  Камера - замкнута внутрішня порожнина (система порожнин) ПВХ-профілю, розташована перпендикулярно напрямку теплового потоку. Камера може складатися з ряду подкамер, розділених перегородками.

  Козирок - елемент виробу призначений для відведення води (встановлюється над конструкцією).

  Ламінація профілю (каширування) нанесенні на поверхню профілю спеціальної багатошарової кольорової плівки. Така плівка може імітувати структуру і колір різних порід дерева або ж бути кольоровою однотонною.

  Ламіноване скло (триплекс) - це архітектурне скло, що складається з двох або більше скла, ламінованих разом з допомогою ламінуючої плівки або спеціальної ламінуючої рідини.

  Монтажний зазор - відстань між стіною віконного отвору і рамою віконного блоку. Заповнюється теплоізоляційними матеріалами (піною), надалі піддається обробці шляхом виконання укосів.

  Мікровентиляція - обмежувач відкриття стулки з метою зменшення втрат тепла в режимі провітрювання.

  Облицювальні профілі - профілі для обробки віконних укосів (куточки, наличники, нащільники і т.д.). Облицювальні профілі можуть утворювати різні системи.

  Відлив - елемент виробу призначений для відведення води (встановлюється під конструкцією).

  Відкоси - торцеві частини стіни з верху і з боків віконного отвору.

  Повортно-відкидна стулка - стулка повертаються навколо вертикальної і горизонтальної нижньої осі.

  Підвіконна планка (мауерлат) - профіль службовець для кріплення відливу і підвіконня (розташовується під рамою конструкції.

  Притвор - місце прилягання стулки до коробки (основний притвор), з імпостом (імпостний притвор) або зі стулкою (безімпостний, штульпової притвор).

  Профільна система - набір (комплект) ПВХ профілів і комплектуючих елементів, об'єднаних в закінчену конструктивну систему, оформлену конструкторською документацією.

  ПВХ профіль - деталі з ПВХ віконних блоків, виготовлені методом екструзії, з заданими формами і розмірами перетину.

  Розширювальні профілі (розширювачі) - профілі, призначені для збільшення висоти профілю коробки.

  Регульоване провітрювання - вентиляції приміщень з різною кратністю повітрообміну за рахунок конструктивних рішень фурнітури.

  Сполучні профілі - (кут, труба, підсилювач, локшина) - профілі, призначені для з'єднання віконних і балконних дверних коробок один з одним в конструкціях, що складаються з двох і більше виробів. З'єднувачі можуть з'єднувати профілі коробок під різними кутами і підбираються з урахуванням міцнісних вимог.

  Стулка - рухома частина вікна, яка кріпиться до рами. Може бути поворотною, поворотно-відкидний або відкидний. Служить для відкривання вікна.

  Склопакет - виріб складається з двох і більше листів скла герметично сполучених (по периметру) між собою рамкою.

  Сендвіч - теплоізоляційна панель, що складається з пористого заповнення та облицьована твердим пластиком.

  Ширина профілю - найбільший розмір між лицьовими зовнішньою і внутрішньою поверхнями профілю.

  Штапик - призначений для кріплення склопакета. Штапик допускається виготовляти з коекструдованим ущільнюючої прокладкою.

  Штульп - пластиковий профіль який кріпитися до однієї із стулок і служить для притвору цих стулок між собою. Одна стулка є залежною від іншої при відкриванні й не має віконної ручки.

  Шпроси - декоративні елементи, встановлюються усередині склопакета і утворюють фалиш-палітурка металопластикового вікна.

  Щілинне провітрювання - обмежене провітрювання через фіксований зазор в притворі трохи відчиненого стулчастого елементу.

  Фальць - частина поверхні профілю, утворена виступом однієї з його частин.

  Фальцлюфт - відстань між стулкою і коробкою, встановлюване виходячи з умов нормального функціонування запірних віконних приладів.

  Фрамуга - стулковий елемент, який має відкидне відчинення, обмежений горизонтальним імпостом і коробкою і призначений для провітрювання приміщення.

  Фурнітура - складна сукупність механізмів, що забезпечують відкривання і закривання металопластикового вікна в різних режимах (ручка, петлі, запірні механізми).