Офісні перегородки

     Продуктивність роботи офісного персоналу суттєво залежить від того, наскільки грамотно організовані їх робочі місця, наскільки вони комфортні для співробітників офісу, чи відповідають сучасним вимогам ергономіки. Саме тому багато компаній приділяють особливу увагу переплануванню офісного простору, поділу його на окремі робочі зони. Одним із варіантів організації офісного простору, який стає все більш популярним у замовників, є "західний" варіант, коли стіни між кабінетами замінюються офісними перегородками. Це дозволяє не тільки більш якісно використовувати наявний простір з урахуванням функціонального призначення та розміру приміщень, особливостей роботи компанії, напрямку інформаційних і людських потоків, а й облаштувати комфортну робочу зону кожному співробітнику, не переобтяжуючи офісне приміщення. Офісні перегородки оптимально підходять для планування будь-якого приміщення - від створення звукоізольованих кімнат до організації єдиного простору офісу. І що не менш важливо, вони є невід'ємною частиною дизайнерського рішення, роблять інтер'єр офісу оригінальним і комфортним.

    Завдяки використанню офісних конструкцій легко вирішуються питання:

• Зонування простору або поділу його на окремі кабінети

• Створення індивідуальних робочих місць з урахуванням ергономіки та ефективного використання офісної площі

• Візуальної корекції простору із застосуванням різних дизайнерських та архітектурних прийомів

• Збереження природного світла завдяки максимальному склінню перегородок

• Підвищення звукоізоляції (стаціонарні перегородки з кріпленням до основної стелі

   Офісні перегородки легко встановити, змінити їх конфігурацію, демонтувати або перенести на нове місце в разі необхідності. Серед беззаперечних переваг офісних конструкцій також широкий вибір кольорів профілю та матеріалів заповнення, можливість з'єднувати секції під різним кутом та економічність у порівнянні зі звичними гіпсокартонними перегородками. Саме тому офісні перегородки стали популярним рішенням при плануванні і переплануванні внутрішнього простору.

    Розрізняють такі системи офісних перегородок:

- Стаціонарні - легкі стіни, що складаються з алюмінієвих профілів та заповнення зі скла (з можливістю встановлення внутрішніх жалюзі з регулюючим механізмом), ламінованого ДСП, HPL панелей.

- Суцільноскляні - із загартованого скла або скла "триплекс" (прозорого, матового або кольорового) товщиною 10-12 мм.

- Розсувні - призначені для легкої та швидкої трансформації приміщення в разі необхідності.

- Мобільні - дозволяють досягти повного ефекту "розширення" простору і особливо зручні в разі частого переїзду офісу.

    Стаціонарні перегородки.

    У сучасному дизайні інтер'єру все більшої популярності набувають функціональні стаціонарні офісні перегородки - легкі стіни, що складаються з алюмінієвих профілів та заповнення.

    Такі стіни мають безліч переваг:

- Технологічність і оперативність монтажу

- Немає необхідності в перериванні робочого процесу для здійснення монтаж

- Звукоізоляція - перегородки практично не пропускають звук, що дозволяє використовувати їх для влаштування кімнат для переговорів

- Широкі можливості для декорування - допомагають створити особливий стиль кожного приміщення

- Можливість демонтажу і повторного встановлення - при необхідності перегородки можна легко демонтувати без втрати функціональності, транспортувати і зібрати в іншому місці з мінімальними витратами, не пошкодивши при цьому оздоблення стін і стелі (особливо актуально для орендованих приміщень)

- Можливість заміни окремих елементів - заповнення або профілі

- Можливість прокладання електропроводки та ліній комунікацій в порожнині каркасу перегородки, встановлення розеток, вимикачів з обох боків профілю конструкції

- Швидке і просте встановлення всередині конструкції поворотних жалюзі та механізмів управління ними

- Оснащення дверима різних конфігурацій.

    В основі стаціонарних перегородок лежить алюмінієвий каркас, що заповнений полотнами зі скла, ЛДСП, HPL панелей або іншого матеріалу. Перегородки з алюмінієвого профілю кріпляться аналогічно іншим типам офісних перегородок. Вони можуть кріпитися до підлоги, стін та стелі, що дозволяє ховати і виводити в будь-якому зручному місці комунікаційні дроти. Подібні перегородки можуть використовуватися для обладнання кабінетів, коридорів, торгових залів, зонування офісного приміщення.

    Стаціонарні перегородки розрізняють за:

- типом каркасу (алюмінієвий профіль);

- конструктивом (одинарне або подвійне заповнення);

- типом заповнення (глухе, прозоре або комбіноване);

- функціональним призначенням (зонування простору, створення окремих кабінетів).

    Перегородки з одинарним та подвійним заповненням мають однакову конфігурацію, проте одинарні характеризуються кількома недоліками:

1) неможливо встановити розетки і вимикачі, що є обмеженням при плануванні кабінету та розміщенні меблів,

2) встановлені жалюзі залишаються відкритими, збирають пил і потребують регулярного чищення.

    Перегородки з подвійним заповненням - це повноцінний продукт, без компромісів у використанні. Прокладання комунікацій (силових і слабкострумових кабелів) здійснюється там, де це необхідно (в межах стійкового профілю або глухого заповнення), а розетки і вимикачі виводяться в будь-якому місці глухої панелі - HPL або ЛДСП. Зі склом в перегородках використовуються різні види жалюзі, що дозволяють робити перегородки прозорими, напівпрозорими і непрозорими тоді, коли це необхідно. Найчастіше використовуються горизонтальні жалюзі кольору алюмінієвого профілю (світло-сірі). Горизонтальні жалюзі, встановлені між склом, не припадають пилом і одночасно зберігають можливість регулювання завдяки виведеному назовні механізму управління. Крім цього, перегородки з подвійним заповненням забезпечують значно кращу звукоізоляцію у порівнянні з одинарними. Для забезпечення гарної звукоізоляції перегородки повинні кріпитися до плити перекриття, а підвісна стеля - до перегородок. Глухі перегородки складаються з алюмінієвого профілю та заповнення з непрозорого матеріалу. Матеріалом заповнення глухих (непрозорих) перегородок слугують ЛДСП, HPL або інші матеріали товщиною від 4 до 16 мм. Прозорі перегородки - відрізняються від глухих тим, що несучий алюмінієвий каркас заповнений склом - прозорим, матовим або декоративним. Комбіновані перегородки складаються з системи алюмінієвих профілів і різних елементів заповнення, тобто поєднують непрозоре і прозоре заповнення. У непрозорих секціях використовуються ламіновані ДСП або HPL, які, як правило, гармонійно поєднують зі стінами та меблями. Прозора частина перегородки виконується зі звичайного, матового або тонованого скла.

    Стаціонарні перегородки комплектуються різними видами дверей: одностулковими, двостулковими, маятниковими, розпашними, розсувними, стандартними міжкімнатними з ЛДСП або HPL панелей, а також суцільноскляними. Незважаючи на те, що стаціонарні перегородки отримали назву "офісних", область їх застосування офісами не обмежується. Вони можуть бути встановлені в торгових комплексах, банках, громадських будівлях, виробничих приміщеннях, фітнес-центрах, навчальних та наукових закладах тощо.

    Суцільноскляні перегородки

    Сучасні тенденції в дизайні приміщень такі, що при створенні інтер'єрів прагнуть домогтися легкості, зберегти максимум природного освітлення і візуально додати простору. Важливу роль у цьому відіграють суцільноскляні перегородки, головною перевагою та відмінністю яких є відсутність металевого каркасу. У заповненні перегородок може бути використане прозоре, матове або кольорове скло.

     Переваги суцільноскляних конструкцій:

• Надійність конструкції - суцільноскляні перегородки виготовляються із загартованого скла товщиною 10-12 мм. Загартовування скла здійснюється шляхом розігріву звичайного листового скла до дуже високої температури (від 660°С до 740°С) і наступного швидкого охолодження повітрям, що подається під тиском. В результаті у внутрішніх шарах скла виникає високе розтягувальне напруження, а в зовнішніх, навпаки, високе поверхневе стискаюче напруження. Таке скло характеризується високою міцністю і стійкістю до перепадів температур та навіть при пошкодженні воно не розлітається на осколки, тому перегородки із загартованого скла безпечні для оточуючих. Ще один варіант виконання скляних перегородок - із застосуванням скла «триплекс», яке складається з двох шарів скла, склеєних між собою плівкою. При розбиванні такого скла осколки не розлітаються, а утримуються на місці плівкою. Такі скляні перегородки повністю виключають ймовірність травмування оточуючих.

• Гармонійний дизайн - суцільноскляні перегородки дозволяють зробити інтер'єр офісу максимально відкритим і "прозорим". Скло пропускає світло і візуально збільшує приміщення. Крім того, використання прозорих конструкцій дозволяє довше працювати при денному світлі

• Легкість монтажу - суцільноскляні офісні перегородки монтуються просто і швидко, майже без шуму та пилу, тому їх встановлення може проводитися в робочий час

• Можливість встановлення різних типів дверей - однією з головних переваг скляних конструкцій є широкий вибір дверей, зокрема розпашних, розсувних або маятникових.

     Маятникові скляні двері - відмінне рішення для місць, що відрізняються високим ступенем прохідності. Скляні маятникові двері - це скляне полотно, яке кріпиться на двох основних елементах - фітингах. Причому нижній фітінг має механізм доведення, завдяки якому двері самостійно закриваються після того, як людина в них увійшла. Крім того, такі двері мають спеціальний режим «hold open», завдяки якому двері утримуються у відкритому положенні.

     Розпашні скляні двері - відкриваються тільки в одну сторону (на відміну від маятникових). Будь-які маятникові двері можна легко перетворити на розпашні, встановивши обмежувач відкриття. Незважаючи на це, існують системи фурнітури, призначені спеціально для розпашних скляних дверей. Для покращення звукоізоляції скляних дверей використовують прозорий ущільнювач.

     Розсувні скляні двері - відрізняються тим, що їх стулки при відкриванні зсуваються вбік. Основна перевага розсувних скляних дверей у тому, що скляне полотно при відкриванні ніколи не рухається назустріч відкриваючому. Крім того, при розсуванні стулок потрібно менше вільного місця, ніж при розкриванні. Суцільноскляні перегородки в офісах візуально розширюють простір, підкреслюють сучасний дизайн приміщень і створюють атмосферу комфорту.

     Звукоізоляційні перегородки

     У кожної успішної компанії є потреба в переговорних кімнатах і кабінетах з підвищеною звукоізоляцією. Як правило, забезпечити абсолютну звукоізоляцію неможливо і, як правило, не потрібно - в більшості випадків достатньо знизити рівень проникаючого в приміщення шуму до нормативного або, як мінімум, до рівня, що не заважає оточуючим. Для створення таких приміщень використовують офісні конструкції з подвійним заповненням, всередину яких встановлюється звукопоглинаючий матеріал на основі мінеральної вати. Важливо підкреслити, що фактором, погіршуючим звукоізоляцію, є незаповнений простір між підвісною та основною стелею. Для збільшення звукопоглинання можливе встановлення в цьому просторі додаткової перегородки або заповнення його звукопоглинальним матеріалом. Це ж стосується і простору між перекриттям і фальш-підлогою.